Wegetariada

Wegetariada

Wegetariada – Festiwal powstał w wyniku inicjatywy Samoorganizacji Artystycznej Zamek Nadaje i Towarzystwa Aktywności Kulturalnej Jawor. Pierwsza edycja wydarzenia odbyła się w 2010 roku.

Główną ideą Wegetariady jest promowanie świadomego stanowiska człowieka w naturze w tym świadomych relacji ze zwierzętami i przyrodą oraz propagowanie zdrowego stylu życia i postawy proekologicznej. Otwarta formuła sprawia, że w tworzenie festiwalu z roku na rok angażuje się coraz więcej osób i organizacji – jest to kolejna idea festiwalu, aktywizacja społeczna i kulturalna.

Wegetariada jest plenerową imprezą cykliczną, odbywającą się corocznie na początku lipca w piknikowej atmosferze w Jaworze. W ramach wydarzania odbywają się wege piknik, warsztaty, akademia ruchu, wydarzenia artystyczne i koncerty. Stałym punktem imprezy jest wegebazar, gdzie czeka na odwiedzających mnóstwo pysznego wegańskiego jedzenia, książek, kadzideł, rękodzieła i wiele innych ekologicznych skarbów!

Głównym partnerami Jaworskiej Wegetariady jest Urząd Miasta Jawora, Jaworski Ośrodek Kultury, RST Software Masters, Trans.eu System, Powiat Jaworski, Otwarte Klatki, Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt Viva!, Magazyn Vege.