Wegetariada 9.5 – Relacja

W tym roku mieliśmy świętować jubileuszową X Wegetariadę… jednak w związku z epidemicznym okolicznościami musieliśmy dostosować wydarzenie do obecnej sytuacji i tak powstała przejściowa Wegetariada 9.5, która odbyła się w przestrzeni Zamku Piastowskiego.

Mimo trudności, które towarzyszyły organizacji nie poddawaliśmy się i konsekwentnie działaliśmy żeby wydarzenie mogło się odbyć… i było warto – tyle spotkań, uśmiechniętych twarzy, muzyka, tańce, roześmiane bawiące się dzieci – w końcu jakieś kulturalne odmrożenie w tym ciężkim dla Kultury epidemicznym czasie!

Dziękujemy wszystkim uczestnikom Wegetariady, za to że byliście, że jesteście i ciągle nas wspieracie! Poniżej foto i wideo relacja z Wegetariady.

fot. Endriu Porter & Maciej Droździk & Kajetan Kulkla

Ideą Wegetariady jest promowanie świadomego stanowiska człowieka w naturze, w tym świadomych relacji ze zwierzętami i przyrodą, propagowanie zdrowego stylu życia, diety wegańskiej i postawy proekologicznej.

Głównymi organizatorami Wegetariady są Samoorganizacja Artystyczna Zamek Nadaje i Towarzystwo Aktywności Kulturalnej „TAK” Jawor.

Partnerzy Wegetariady: UM Jawor, Jaworski Ośrodek Kultury, Powiat Jaworski, Otwarte Klatki, Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt Viva!, RST Software Masters.