Zamek Nadaje Czarno-białe ślady

Zbigniew Krzywański, gitarzysta i współtwórca zespołu Republika, Jacek Bończyk, wokalista, aktor filmowy i teatralny, a wraz z nimi Jakub Nowak, nasz zamkowy załogant, multiinstrumentalista, realizator dźwięku – razem tworzą muzyczny projekt Czarno-białe ślady, a ich muzykę można posłuchać na płycie, która niebem będzie miała swoją premierę.

Projekt Czarno-białe ślady powstał w grudniu 2013 roku, w wyniku chęci zagrania koncertu przy okazji kolejnej smutnej rocznicy odejścia Grzegorza Ciechowskiego. Z racji tego, że koncert nie mógł odbyć się w toruńskiej Od Nowie, postanowiono że odbędzie się w Warszawie. Wybór padł na świeżo udostępnioną przestrzeń przy Mysiej 3, niegdysiejszej siedzibie cenzury. Wieczór udał się nadzwyczajnie, a koncert został bardzo ciepło przyjęty, więc postanowiono, żeby powtórzyć ten materiał, jeśli tylko nadarzy się okazja.

W tym czasie zespół zagrał liczne koncerty w klubach, salach teatralnych, na festiwalach. W październiku 2020 r., na zaproszenie Kamila Wicika, w Radiu Gdańsk odbył się intymny koncert zespołu Czarno-białe ślady, który najpierw został zarejestrowany, a teraz ukazuje się na płycie. Wydawnictwo wypełnione jest nowymi, akustycznymi wersjami kultowych utworów Republiki – a płytę można zamawiać w preorderze przez stronę: https://www.mtj.pl/sklep/czarno-biale-slady/